خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

تصاویر برد GALAX RTX 3090 HOF – مدار تغذیه بسیار قدرتمند

کارت گرافیک

تصاویر برد GALAX RTX 3090 HOF – مدار تغذیه بسیار قدرتمند

به تازگی وب سایت Videocardz موفق شده تا تصاویر برد GALAX RTX 3090 HOF را منتشر نماید تا شاهد مدار تغذیه‌ای فراتر از تصورات باشیم. در ماه نوامبر بود که Galax تیزری از سری HOF نسل جدید خود در رویداد مجازی منتشر کرد تا در دوران همه گیری ویروس کرونا شاهد روش جالبی برای نمایش محصولات توسط این شرکت باشیم.

حالا تصاویر منتشر شده یک نمونه اولیه را نشان می‌دهند که در حال حاضر تحت توسعه قرار دارد. مشخصا این محصول نهایی نخواهد بود و تنها یک کارت برای تست‌های نهایی قبل از ورود به فاز تولید می‌باشد.

تصاویر برد GALAX RTX 3090 HOF با مدار VRM بی نظیر

تصاویر برد GALAX RTX 3090 HOF

GALAX GeForce RTX 3090 HOF ظاهرا از مدار VRM با 26 فاز بهره می‌برد که بیشترین میزان در بین تمام کارت گرافیک‌های فعلی RTX 3090 می‌باشد. متأسفانه تصاویر به قدری با کیفیت نیستند تا متوجه شویم کدام توسط Vcore (پردازنده گرافیکی) و کدام توسط Vmem (حافظه) استفاده می‌شوند. پاور استیج‌ها نیز زیر هیت سینک پنهان شده‌اند.

در تصاویر به خوبی مشخص شده که GeForce RTX 3090 HOF از سه کانکتور 8 پین برق، یک کلید ویژه OC BIOS، نقاط اندازه گیری ولتاژ برای اورکلاک و غیره بهره می‌برد.

این کارت گرافیک نمونه اولیه براساس چیپ GA102-300 می‌باشد که پشتیبانی از NVLink و 24 ماژول حافظه را روی هر دو سمت PCB در اختیار دارد. مشخصا این کارت نمونه NVIDIA GeForce RTX 3090 می‌باشد اما این احتمال وجود دارد که GALAX در آینده یک مدل GeForce RTX 3080 یا حتی GeForce RTX 3080 Ti را به بازار عرضه کند، هر چند که چنین برنامه‌ای هنوز تایید نشده است.

تیم مسئول توسعه این کارت سفارشی شامل چندین اورکلاکر مشهور از جمله تیم TecLab با رهبری Ronaldo Buassali یا تیم HOF با رهبری Mad Tse (اورکلاکری که برای خود Galax کار می‌کند) می‌شود. همانطور که احتمالا متوجه شده‌اید، این کارت گرافیک برای گیمرها نخواهد بود بلکه برای اورکلاک حرفه‌ای با نیتروژن مایع می‌باشد. سری HOF معمولا در رویدادهای اورکلاک که توسط Galax حمایت می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تصاویر برد GALAX RTX 3090 HOF

Galax از قبل طراحی کلی GeForce RTX 3090 HOF را به نمایش گذاشته بود. مدل سه بعدی البته 3 کانکتور برق را به نمایش نمی‌گذارد. با این حال می‌دانیم که این کارت از یک پنل LCD بزرگ بهره می‌برد که اطلاعات سیستمی را نمایش خواهد داد. البته فعلا نمی‌دانیم که این صفحه نمایش به شکل جداگانه نیز قادر به فعالیت خواهد بود یا خیر.

تصاویر نمایشگر همراه GALAX RTX 3090 HOF

بیشتر بخوانید: اولین نگاه به سری GALAX RTX 30 HOF – خنک کننده و نمایشگر بزرگ

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *