خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

بازی Battlefield 5 بر روی RTX 3080 – قدرت نمایی پرچمداران انویدیا

دسته‌بندی نشده

بازی Battlefield 5 بر روی RTX 3080 – قدرت نمایی پرچمداران انویدیا

چند سالی از حضور RTX به عنوان استاندارد جدید برای بازی‌های نسل جدید گذشته است و بسیاری از شرکت‌های تولید کننده بازی با ارائه بروزرسانی، این قابلیت را برای بازی‌های خود قرار داده‌اند. بتلفیلد یکی از بازی‌های پر طرفدار کمپانی EA می‌باشد که از قابلیت RTX به طور کامل پشتیبانی می‌کند. بازی Battlefield 5 بر روی RTX 3080 در حالت RTX ON چه عملکردی از خود نشان خواهد داد؟

بهینه سازی در هنگام عرضه بازی برای اجرای آن بر روی تمام سخت افزارهای مورد نیاز بسیار مهم می‌باشد. اگر بخواهیم مثالی از مهم بودن بهینه سازی بزنیم باید اشاره‌ای به روزهای اولیه عرضه Cyberpunk 2077 کنیم. این بازی در روزهای اولیه خود با توجه به بهینه نبودن برای اجرا، حتی بر روی پردازنده و کارت گرافیک‌های پرچمدار کنونی نیز فریم ریت مناسبی را به کاربر ارائه نمی‌کرد. از این موضوعات که بگذریم، قابلیت RTX فشار بسیار زیادی به کارت گرافیک وارد می‌کند. از این بابت انویدیا با معرفی از هوش مصنوعی DLSS سعی کرد تا فریم ریت‌های از دست رفته در هنگام روشن بودن RTX را برای کاربران جبران کند. اما برای تست امروز از قابلیت DLSS به هیچ عنوان استفاده نشده است تا تمام قدرت RTX 3080 به نمایش گذاشته بشود.

بازی Battlefield 5 بر روی RTX 3080

Battlefield 5 یکی از بازی‌های گرافیکی حال حاضر است که با وجود گذشت دو سال از زمان عرضه آن، با توجه به ارائه بروزرسانی‌های مختلف، بهبودهای زیادی در بخش گرافیکی خود دیده است. اما این بهبود باعث عقب گرد عملکرد خروجی این بازی نشده و در صورتی که از حالت RTX Off استفاده کنید می‌توانید با بسیاری از کارت گرافیک‌های موجود در بازار، این عنوان را با تنظیمات بهینه بر روی سیستم خود اجرا کنید. بسیاری از بازی‌های امروز در بازار حتی قادر هستند تا با گرافیک Low بر روی بسیاری از کارت‌های موجود در بازار حتی کارت‌های چندین سال قبل مثل GTX 1050Ti فریم ریتی روان را بر روی رزولوشن 1080P به شما ارائه دهند.

بازی Battlefield 5 بر روی RTX 3080: قدرت نمایی

اما تست امروز ما برای بازی Battlefield 5 بر روی RTX 3080 بر روی رزولوشن 4K بوده است. در کنار این مورد RTX همانطور که گفته شد بر روی حالت On است و DLSS نیز خاموش می‌باشد. سیستم تست امروز از پردازنده i9 10900K در کنار 32 گیگابایت رم با سرعت 3200 مگاهرتز استفده کرده است. همچنین کارت گرافیک استفاده شده متعلق به شرکت Gigabyte با نام Gigabyte RTX 3080 Eagle OC می‌باشد. همانطور که انتظار می‌رود با استفاده از چنین مشخصاتی مطمئنا اجرای بازی بر روی رزولوشن 4K کار بسیار آسان و بدون دردسری خواهد بود. اما زمانی که تنظیمات گرافیکی را بر روی حالت Ultra بگذاریم دیگر خبری از فریم ریت 3 رقمی نیست و RTX 3080 تنها قادر به ارائه فریم ریت متوسط 70 است.

نظر شما درباره کارت گرافیک RTX 3080 چیست؟ آیا خرید این کارت در مقایسه با همرده‌های AMD آن منطقی‌تر است؟

بیشتر بخوانید: تفاوت میان RTX 3090 و RTX 3080 ارزش هزینه 1500 دلاری را دارد؟

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *