خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

حسگر اثر انگشت در نمایشگر آیفون 13

دسته‌بندی نشده

حسگر اثر انگشت در نمایشگر آیفون 13

هر چه به زمان رونمایی نسل بعدی آیفون‌ها نزدیک می‌شویم، شایعات بیشتری در مورد تصمیم گیری اپل برای بازگرداندن Touch حسگر اثر انگشت در نمایشگر آیفون 13 می‌شنویم. ظاهراً بخشی از این شایعات و گمانه‌زنی‌ها به دلیل همه گیری ویروس کرونا است که ما را مجبور کرده که از ماسک استفاده کنیم. این موضوع باعث شده تا استفاده از حسگر Face ID در بسیاری از گوشی‌ها دچار اختلال شود، زیرا چهره ما با ماسک را نمی‌توانند به وضوح نشان دهند. برای جزئیات بیشتر خبر حسگر اثر انگشت در نمایشگر آیفون 13 با ما همراه باشید.

بررسی ادعای حسگر اثر انگشت در نمایشگر آیفون 13

همانطور که گفته شد، برخی از شایعات حاکی از آن است که اپل می‌تواند به اسکنرهای اثر انگشت اولتراسونیک روی آورد (این همان چیزی است که برخی دیگر از سازندگان گوشی‌های همراه مانند شیائومی و سامسونگ از آن استفاده کرده‌اند) اما گزارشات جدید منتشر شده در وبسایت وال استریت ژورنال ادعای متفاوتی را مطرح می‌کند. این گزارش شایعات دیگر در مورد بازگشت Touch ID را تأیید می‌کند، اما ادعا کرده که ظاهراً اپل به جای استفاده از حسگر اولتراسونیک از حسگر اثر انگشت نوری استفاده خواهد کرد.

این گمانه‌زنی‌ها بر اساس ادعاهای یکی از کارمندان سابق اپل مطرح شده و کارمندان وبسایت وال استریت ژورنال هم به آن اتکا کرده‌اند. این کارمند قدیمی شرکت‌ اپل ادعا کرده که اپل در حال استفاده از سنسورهای نوری به جای سنسورهای اولتراسونیک است، زیرا معتقد است که حسگرهای نوری از اولتراسونیک قابل اطمینان‌ترند. در ادامه این گزارش اضافه شده است که اپل فارغ از هر روشی که انجام دهد، باید استانداردهای امنیتی کنونی Touch ID را که در آیفون‌های قدیمی، iPad ها و همچنین MacBook استفاده می شود، رعایت کند.

اضافه کردن این ویژگی به آیفون‌ها اصلا و ابدا بد نیست، زیرا مطمئن هستیم که بسیاری از افراد استفاده از Touch ID را به Face ID ترجیح می‌دهند، اما اینکه این ویژگی اولین بار در آیفون 13 استفاده می‌شود یا خیر، باید منتظر ماند و دید.

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *