خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ در گوشی آکسون 30 پرو ZTE

دسته‌بندی نشده

سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ در گوشی آکسون 30 پرو ZTE

دو پست جدید در شبکه اجتماعی Weibo منتشر شده که به احتمال استفاده از سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ در گوشی آکسون 30 پرو ZTE قوت بخشیده است. البته بد نیست بدانید که سنسور 200 مگاپیکسلی S5KGND  سامسونگ هنوز به صورت رسمی معرفی نشده است. با این حال، این اطلاعات از پست‎های رسمی شرکت ZTE و یک افشاگر چینی بدست آمده است.

بهتر است که ابتدا نگاهی داشته باشیم به پست‌های رسمی ZTE. این شرکت گفته است که در گوشی خود از چیپست اسنپدراگون 888 استفاده خواهد که این موضوع چندان عجیبی برای یک گوشی پرچمدار نیست. اما در متن بر روی پردازنده سیگنال تصویر Spectra 580 ISP و این واقعیت که از دوربین‌های 200 مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند، تأکید شده است. چرا باید به همچین نکته‌ای اشاره شود؟ علاوه‌براین ZTE تأکید کرده که گوشی هوشمند این شرکت می‌تواند در شرایط فوق العاده تاریک، حتی روشنایی به اندازه 0.1 لومن، عکس‌هایی با نور کم ثبت کند. همچنین گفته شده که امکان فیلمبرداری 4K HDR و عمق رنگی 10 بیت نیز از امکانات قابل پشتیبانی این گوشی است.

استفاده از سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ در پرچمدار آینده ZTE

افشاگر چینی، WHYLAB گفته است که آکسون 30 پرو به طور حتم از سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ که هنوز معرفی نشده، بهره خواهد برد. اندازه این سنسور 1/1.37 اینچ بوده که از نظر اندازه کمی کوچکتر از سنسور 108 مگاپیکسلی فعلی که در گلکسی S21 Ultra سامسونگ استفاده شده، است. اندازه پیکسل‌های این سنسور 0.64 میکرومتر است که با فناوری ترکیب پیکسلی 4 به 1 اندازه پیکسل‌های موثر آن 1.28 میکرومتر خواهد شد. یکی از نکات جالب درخصوص این سنسور، پشتیبانی از دو حالت ترکیب پیکسلی است، یکی 4 به 1 و دیگر 16 به 1، که در حالت اول تصاویر خروجی 50 مگاپیکسلی و در حالت دوم 12.5 مگاپیکسلی خواهد بود. امکان فیلمبرداری 16K نیز ظاهراً برای این سنسور در نظر گرفته شده است، با این حال هنوز چیپستی تولید نشده که از این رزولوشن بالای فیلمبرداری پشتیبانی کند.

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *