خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

گزارش مالی ال جی در سال 2020 – ادامه سرمایه‌سوزی در بخش موبایل

دسته‌بندی نشده

گزارش مالی ال جی در سال 2020 – ادامه سرمایه‌سوزی در بخش موبایل

به تازگی گزارش مالی ال جی در سال 2020 منتشر شده است و این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که چرا در هفته‌های گذشته حرف و حدیث پیرامون بخش موبایل این شرکت زیاد بود.

دو هفته پیش بود که گفته شد ال‌جی قصد خروج از دنیای موبایل را دارد. کمی پس از آن اعلام شد  این شرکت کره‌ای تصمیم دارد بخش موبایل خود را به یک شرکت ویتنامی واگذار کند. حالا می‌توانیم دلیل این گمانه‌زنی‌ها را از گزارش مالی LG به خوبی دریابیم، چرا که در این گزارش بخش موبایل همچنان در حال ضرردهی است.

اوضاع وخیم بخش موبایل گزارش مالی ال جی در سال 2020

غول کره‎ای دنیای فناوری گزارش سالانه خود را به همراه گزارشه سه ماهه پایانی 2020 منتشر کرده و در آن اعلام شده که در طول سال گذشته بخش موبایل 841.20 میلیارد وون کره، معادل 750.63 میلیون دلار ضرردهی داشته است.

اوضاع وخیم بخش موبایل گزارش مالی ال جی در سال 2020

ضرر عملیاتی بخش گوشی ال‌جی در دوره سه ماهه اکتبر تا دسامبر به تنهایی 248.5 میلیارد وون کره (222.93 میلیون دلار) بوده و این 23مین دوره سه ماهه پیاپی است که بخش موبایل ال‌جی ضررده گذرانده. در این گزارش فروش کم گوشی‌های بالارده ال‌جی و کمبود چیپست‌های 4G به عنوان مشکلات اصلی عنوان شده‌اند. بخش موبایل ال‌جی در مجموع 1.39 تریلیون وون، معادل 1.24 میلیارد دلار فروش داشته که این رقم 9.2 درصد پایین‌تر از سه ماهه سوم سال و در عین حال 5 درصد بالاتر از دوره مشابه سال قبل بوده است.

باوجود تمام اطلاعات ناخوشایند در گزارش مالی، ال‌جی معتقد است که حرکت به سمت 5G  به تقاضای بیشتر برای گوشی‌های این شرکت منجر خواهد شد، چراکه انتظار می‎رود که میزان تقاضا در بازار گوشی‌های هوشمند در سال 2021 به شرایط پیش از کرونا باز گردد. در این گزارش همچنین عنوان شده که ال‌جی به دقت وضعیت بخش موبایل خود را بررسی خواهد کرد و پس از مشخص شدن مسیر حرکت آن را رسانه‌ای خواهد کرد.

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *