خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

شکایت شیائومی از دولت آمریکا – امید شرکت چینی به برداشتن تحریم‌ها

دسته‌بندی نشده

شکایت شیائومی از دولت آمریکا – امید شرکت چینی به برداشتن تحریم‌ها

با شکایت شیائومی از دولت آمریکا تنش‌ها میان دو سو در حال افزایش است. اگر نمی‌دانید که ماجرا از چه قرار است، باید به شما یادآوری کنیم که دولت ترامپ در آخرین روزهای حضور خود با لقب دادن “شرکت نظامی چینی کمونیست” به شیائومی این شرکت را در لیست تحریم‌های خود قرار داد. عنوانی که تا ماه نوامبر تحت فرمان اجرایی دولت قرار گرفته است و براساس آن شرکت‌های سرمایه‌گذاری و فعال در بازار اوراق بهادار آمریکایی اجازه سرمایه‌گذاری در این شرکت را نخواهند داشت.

به عبارت دیگر احتمالی که وجود دارد اینست که در صورت عملی شدن این تحریم، کلیه سرمایه‌گذاران آمریکایی در شیائومی ممکن است تا ماه نوامبر مجبور به فروش سهام خود در این شرکت شوند. تعدادی از سرمایه‌گذران آمریکایی مشهور که باید از این قانون تبعیت کنند عبارتند از: کوالکام، BlackRock، Vanguard Group و State Street.

ماجرای شکایت شیائومی از دولت آمریکا

شرکت شیائومی حالا شکایتی علیه وزارت دفاع و خزانه‌داری ایالات متحده تنظیم کرده است و تصمیم دارد لیست سیاه مذکور را در دادگاه به چالش بکشد. این شرکت همچنین از لوید آستین، وزیر دفاع و جنت یلن وزیر خزانه داری به عنوام متهمان این پرونده نام برده است. نمایندگان شیائومی لیست سیاه آمریکا را خلاف قانون اساسی نامیدند و عنوان کردند که در صورت باقی ماندن این محدودیت‌ها، شیائومی با آسیب‌های حتمی، شدید و جبران ناپذیری روبه‌رو خواهد شد.

هواوی و بسیاری از شرکت‌های زیرمجموعه آن در لیست سیاه آمریکا قرار دارند. علاوه‌براین شرکت‌های دیگری مانند SMIC (بزرگترین تولیدکننده تراشه چینی) و DJI (تولید کننده هواپیماهای بدون سرنشین) نیز در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارند. با روی کار آمدن رسمی دولت جو بایدن در ایالات متحده، شرکت‌های چینی تحریم شده امیدوارند که دوباره وضعیت به پیش از تحریم‌ها بازگردد. اما از طرف دیگر اقداماتی مانند شکایت شیائومی می‌تواند باعث بالا گرفتن تنش‌ها میان دو کشور باشد.

بیشتر بخوانید: تحریم شیائومی توسط آمریکا – آخرین حمله ترامپ به چینی‌ها در روزهای پایانی

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *