خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

عملکرد فوق العاده زوم 100 برابری سامسونگ گلکسی S21 Ultra

دسته‌بندی نشده

عملکرد فوق العاده زوم 100 برابری سامسونگ گلکسی S21 Ultra

به طور حتم با تیزرهای تبلیغاتی دوربین‌های حرفه‌ای برای ثبت تصویر از سطح ماه آشنایی دارید. این موضوع در ابتدا کمی غیر ممکن به نظر می‌رسید اما رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی این امکان برای بسیاری از دوربین‌های حرفه‌ای تبدیل به امری بسیار ساده شد. بعد از گذشت چند سال نوبت به گوشی‌های هوشمند برای انجام اینکار رسید و حال در سال 2021 شاهد ثبت تصویر ماه توسط زوم 100 برابری سامسونگ گلکسی S21 Ultra هستیم.

گلکسی اس 21 الترا دارای دو دوربین تل فوتو است تا کاربران بتوانند از در تمام حالت‌های زوم، کیفیت بالا را تجربه کنند. همانطور که می‌دانید در صورتی که زوم اپتیکال یک دوربین 5 برابر باشد، تا زوم 4.9 برابر توسط دوربین اصلی انجام خواهد شد و در این حالت افت کیفیت را تجربه می‌کنید. از این رو سامسونگ با قرار دادن یک دوربین تل فوتو 3 برابری در کنار یک دوربین تل فوتو 10 برابری سعی در قرار دادن رنج عظیمی از زوم را برای کاربران خود داشته است. این قدرت زوم در کنار قدرت هوش مصنوعی دستگاه باعث شده است تا طبق تست انجام شده توسط Input Mag، گلکسی اس 21 الترا قادر به ثبت جزئیات سطح ماه باشد.

البته بسیاری از افراد تهمت به سامسونگ زدند و طبق گفته این افراد سامسونگ جزئیات ماه را به گونه‌ای مصنوعی به تصاویر گرفته شده اضافه می‌کند اما کمپانی سامسونگ با رد این موضوع اعلام کرده است که هوش مصنوعی دستگاه با نام AI Super Resolution با تهیه چندین فریم عکس و ترکیب آن‌ها با یکدیگر قادر به ارائه خروجی با کیفیت می‌باشد.

اما تنها راه فهمیدن حقیقت ثبت تصویر توسط این دستگاه در مقایسه با یک دوربین حرفه‌ای بوده است. از این رو Raymond Wong یکی از اعضای Input Mag با قرار دادن گلکسی اس 21 الترا در کنار Sony A7R III، زوم 100 برابری سامسونگ گلکسی S21 Ultra را مورد تست قرار داده و بعد از دیدن نتایج بسیار شوکه شده است.

زوم 100 برابری سامسونگ گلکسی S21 Ultra – سونی A7R III ضعیف!

دوربین فول فریم سونی A7R III در کنار لنز 600 میلی متری قیمتی چندین برابر گلکسی اس 21 الترا دارد و با این حال با وجود مشخص بودن عملکرد آن برای ثبت تصاویر، بازهم نتوانسته است تصویری با جزئیات یکسان ثبت کند. اگرچه نباید این مورد را یک مقایسه عملکرد بین این دوربین و گلکسی اس 21 الترا قرار داد. گلکسی اس 21 الترا در خیلی از موارد عکاسی تنها در سطح یک موبایل دارد و دوربین‌های حرفه‌ای قادر به ارائه ویژگی‌های بسیار جذابی هستند.

اما نباید مهم بودن بخش نرم افزاری را فراموش کرد. سامسونگ با استفاده از هوش مصنوعی و همچنین نرم افزار قدرتمند برای دوربین خود قادر به ثبت چنین عملکردی بوده است. بعید نیست تا سال آینده دوباره شاهد انقلاب جدیدی در سطح عکاسی موبایل باشیم. در حال حاضر دوربین گوشی‌های هوشمند در ثبت ویدیو با بلور طبیعی پس زمینه ضعیف هستند و باید دید برای این مورد چه عملکردی توسط کمپانی‌ها ارائه خواهد شد. آیا هوش مصنوعی جایگزین سنسور بزرگتر خواهد شد؟

بیشتر بخوانید: مقایسه دوربین گلکسی S21 Ultra و آیفون 12 پرو مکس: 3 در برابر 4

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *