خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

همکاری AMD و سامسونگ برای تولید چیپ در آینده نزدیک

دسته‌بندی نشده

همکاری AMD و سامسونگ برای تولید چیپ در آینده نزدیک

با توجه به شایعه تایید نشده در یک فروم تکنولوژی متعلق به کُره جنوبی، ممکن است شاهد همکاری AMD و سامسونگ برای تولید چیپ در آینده‌‌ای نزدیک باشیم. ظاهرا تیم سرخ قصد دارد تولید برخی از گرافیک‌ها و APUهای خود را به غول کُره‌ای بسپارد زیرا TSMC با توجه به قراردادهای مختلف قادر به پاسخگویی نیاز این شرکت نیست.

مدتی پیش بود که گزارش شد اینتل احتمالا برنامه دارد تا تولید برخی از پردازنده‌های آینده خود را به TSMC بسپارد. اما این اتفاق (ظاهرا) تا آغاز تولید انبوه فناوری ساخت 3 نانومتری TSMC در نیمه دوم 2022 رخ نخواهد داد. حالا اما شایعه جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد AMD به دنبال همکاری با سامسونگ برای تولید APUها و گرافیک‌های آینده است.

همکاری AMD و سامسونگ برای تولید چیپ – فاصله از TSMC؟

این اطلاعات از فروم Clein آغاز شده و توسط کاربر توییتر Harukaze5719 مشاهده شده است. به مانند همیشه در ابتدا باید اشاره کنیم این موضوع می‌تواند تنها یک شایعه بی اساس باشد. اگر چه که Clein قبلا پیش بینی‌های صحیحی را در اختیارمان قرار داده اما یک فروم باز است که هر کسی می‌تواند در آن ادعاهای تایید نشده‌ای را منتشر نماید. با توجه به موفقیت عظیم محصولات رایزن نسل فعلی و قبلی، AMD بدون شک دوست دارد چیپ‌های بیشتری را به بازار عرضه نماید. با این حال TSMC در حال حاضر قادر به انجام چنین کاری نیست زیرا بخش مهمی از تولیدات خود را به شرکت‌هایی مانند اپل اختصاص داده، بخصوص در فناوری 5 نانومتری. این یکی از دلایلیست که AMD به دنبال همکاری با سامسونگ برای تولید محصولات خود می‌باشد.

AMD می‌تواند یکی از اولین کمپانی‌هایی باشد که از کارخانه آینده مخصوص لیتوگرافی 3 نانومتری سامسونگ استفاده می‌کند. با این حال ممکن است تیم سرخ قبل از چنین تصمیمی گزینه‌های دیگر خود را سبک و سنگین کند. تغییر کارخانه تولید امری پُرهزینه است و AMD می‌تواند ضرر کاهش تولید را به جان بخرد. در هر صورت اوضاع برای AMD به این زودی بهبود نخواهد یافت زیرا TSMC کمک دو شرکت اپل و اینتل را برای تحقیق و توسعه فناوری 2 نانومتری در اختیار دارد و به همین دلیل ظرفیت بیشتری را به آنها اختصاص خواهد داد.

بیشتر بخوانید: حافظه 12 گیگابایتی Radeon RX 6700 XT تایید شد – گیمینگ 1440p

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *