خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

گرافیک یا برنامه نویسی

454455
اخبار سایت / فناوری

گرافیک یا برنامه نویسی

برنامه نویسی بهتره یا گرافیک؟ کدام را بخوانیم؟ کدام را یاد بگیریم؟ و با کدام زندگی کنیم؟

گرافیک هنری است که تونسته بسیاری از هنرها را به خدمت گرفته و اصیل‌ترین وظیفه خود که انتقال پیام هستش رو به به خوبی به انجام برساند
گرافیک به معنای آنچه است که مربوط می‌شود به طرح زدن و طراحی تعریف دیگر از گرافیک هر کار و یا شیوه مربوط به کیفیت تصویر از روی یک چیز و یا از انگاره آن است بنابراین همه پدیده هایی را که ایجاد شده اند به شکل یک نشانی علامت نقشه طراحی کشیدن از یک میز به ویژه طراحی خطی یک پدیده است .

برای ورود به گرافیک چه چیزی نیاز هستش؟ همش خلاقیت!  درسته فقط خلاقیت. خلاقیت داشته باشید در چاپخانه ها شرکت ها و… به راحتی استخدام میشید. ایده و خلاقیت مهم ترین اصله.

رشته گرافیک بلافاصله پس از فارغ‌التحصیل شدن از هنرستان در تابستان سال سوم میتوانند در کنکور فنی و حرفه‌ای شرکت نموده و پس از قبولی در کنکور به تحصیل در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای بپردازند و پس از دو سال موفق به اخذ فوق دیپلم گردند.

در طراحی گرافیکی حیطه ها و تخصص های مختلفی وجود داره که شامل:

ارتباط بصری مثل:

– طراحی پوستر

– طراحی جلد

– طراحی علامت (Sign)

– طراحی نشان (Logo)

– طراحی حروف

– طراحی آگهی تبلیغاتی

– صفحه آرایی برای کتاب و نشریه

– طراحی صفحات وب

– طراحی چاپ برای بسته‌بندی

– طراحی تبلیغاتی (کاتالوگ، بروشور، فلدر، اوراق اداری و …)

تصویرسازی (Illustration)- مانند:

– تصویرسازی برای کتابهای کودک، کتابهای علمی و آموزشی

– تصویرسازی برای نشریات

– طراحی نقشه و …

اما برنامه نویسی چیه؟

به زبان خیلی ساده برنامه نویسی عبارت است از نوشتن دستوراتی که یک سیستم مثل کامپیوتر آن را متوجه شده و دستورات ما را یکی پس از دیگری اجرا می کند زبان برنامه نویسی لغات دستورات و قوانینی را در اختیار ما به عنوان یک برنامه نویس قرار می‌دهد که از آن طریق می‌توانیم با کامپیوتر ها و سیستم های کامپیوتری صحبت کنیم توجه داشته باشیم که یک برنامه کامپیوتری چیزی بیش از هر یک مسئله نیست به عبارت دیگر نرم‌افزارهای اپلیکیشن ها به منظور حل یک مشکل خاص طراحی شده و به بازار عرضه می‌شوند حال هر چه این مشکل بزرگتر و جهانی تر باشد.

خوشبختانه برنامه نویسی مهارتی است که الزاماً نیاز به دانشگاه رفتن ندارد و هر کسی که صرفاً علاقه مند به یادگیری آن می باشند می توانند ظرف مدت چند ماه و نهایتاً یک سال به یک برنامه نویس در حوزه که به آن علاقه‌مند است تبدیل شود برخی از افراد بر این باورند که برای برنامه نویسی شدن نیاز است تا تحصیلات دانشگاهی داشت یک متخصص علم ریاضیات بود درست است که در گرافیک یا برنامه نویسی داشتن ذهن ریاضیاتی و تحلیلی که هرچه بهتر شدن شما به عنوان یک برنامه نویس کمک می کند اما این اصلاً بدان معنا نیست که اگر شما متخصص ریاضیات نباشید نمی توانید به یک برنامه نویس موفق تبدیل شوید.

چگونه برنامه نویس شویم؟

این سوالاتی هست که دانشجویان کامپیوتر و یا کسانی که به برنامه نویسی علاقه مند شده اند زیاد از خود می پرسند گرافیک بهتر است یا برنامه نویسی ما در این مقاله قصد داریم به زبان ساده به تمام سوالهای شما برای شروع برنامه نویسی جواب دهیم ی شروع کار باید تصمیم بگیرید تا چه چیزهایی می خواهید وارد شوید و برنامه نویسی کنید.

حوزه برنامه نویسی خودتان را مشخص کنید

پاینده باشید.

 

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *