خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

عرضه احتمالی کارت GeForce GTX 760 در ۲۵ ژوئن

کامپیوتر

عرضه احتمالی کارت GeForce GTX 760 در ۲۵ ژوئن

عرضه احتمالی کارت GeForce GTX 760 در ۲۵ ژوئن

ماه گذشته که NVIDIA سرگرم عرضه کارت های GTX 770 و GTX 780 بود، شایعات متعددی مبنی بر عرضه مدل های (احتمالی) GTX 760 و حتی مدل GTX 760 Ti در ماه ژوئن، فضای مجازی را پر کرد. ما قبل از این کارت گرافیک GTX 760 را در نمایشگاه Computex 2013 دیدیم، ولی سوال این است که تاریخ عرضه آن کی می باشد؟

شاید شما هم از جار و جنجال ایجاد شده راجع به این کارت تعجب کنید! کارت GTX 760 یا GTX 760 Ti (و یا هر نامی که انویدیا برای آن انتخاب کند!) جزو کارت های میان قیمت محسوب می شود به همین دلیل گیمر های کم بودجه و یا آن دسته از گیمرهایی که قصد خرج هزینه اضافی برای مدل های GTX 780 و GTX Titan ندارند، به سوی آن جذب خواهند شد. این کارت با این که ابدا قدرت پردازش برادران بزرگتر خود را ارائه نمی کند ولی به دلیل قیمت مناسب خود (در صورت قیمت گذاری مناسب) تبدیل به برگ برنده فروشندگان آن خواهد شد. هم اکنون نیز شاهد فروش بیشتر کارت های GTX 660 Ti و Radeon HD 7870 نسبت به کارت های GTX 680 و Radeon HD 7970 هستیم.

مطابق با گزارشات Videocardz، کارت گرافیک GeForce GTX 760 قرار است که بیست و پنجم همین ماه (ژوئن) عرضه شود، این یعنی حدود نه روز بعد. هم چنین منبع دیگر که بسیار موثق تر از منبع پیشین است، به عرضه کارت در هفته بعد اشاره کرده است. این که کدام منبع درست است اصلا مهم نیست، مهم آن است که قطعا این کارت را در اواخر ماه جاری خواهیم دید!

عرضه احتمالی کارت GeForce GTX 760 در 25 ژوئن

در رابطه با مشخصات فنی این کارت، مطابق اخبار وبسایت GDM.or.jp، این مدل آپدیت شده کارت GTX 670 بوده و مجهز به ۱۳۴۴ هسته کودا، ۱۲۸ واحد پردازش بافت، ۳۲ واحد پردازش پیکسل و حافظه دو گیگابایتی GDDR5 با فرکانس پایه بسیار مشابه GTX 670 و فرکانس حافظه ۷ گیگاهرتز می باشد. اکنون اگر این مشخصات صحیح باشد انتظار می رود که این مدل ۵ درصد سریعتر از GTX 670 باشد. اما مطابق به گزارشات Videocardz که ادعا می کند کارت GTX 760 Ti وجود دارد، در آن صورت مشخصات فنی مدل GTX 760 به صورت بالا نخواهد بود و این مشخصات متعلق به کارت GTX 760 Ti خواهد بود. در این حالت کارت GTX 760 مجهز به چیپست GK104 با ۱۱۵۲ هسته کودا و ۲ گیگابایت حافظه خواهد بود.

0

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *