خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

گوشی‎های هوشمند در سال ۲۰۱۸: گزارش نیمه‎ی اول سال

8c1afd66eff735ad58fe21dfb43ce86c.jpeg
1.اخبار تکنولوژی / کامپیوتر

گوشی‎های هوشمند در سال ۲۰۱۸: گزارش نیمه‎ی اول سال

تردیدی نیست که ما در نیمه راه از سال ۲۰۱۸ هستیم! بنابراین بگذارید دکمه‌س “مکث” را برای یک ثانیه فشار دهیم و به عقب در جهت توسعه گوشی‌ها در طول سال جاری نگاهی بیاندازیم.

 ما ۱۴۰ گوشی ازمحبوب ترین گوشی‌های را انتخاب کردیم تا از تجمع خطا در میانگین‌ها اجتناب کنیم و از طریق این منبع از اطلاعاتی که ما جمع آوری کردیم، آمار‌ها و روند‌ها را تشکیل دادیم.

طراحی و ساخت

اندازه – در سال ۲۰۱۷، صفحه نمایش «بلندتر» با نسبت ابعاد ۱۸:۹ و ۱۹٫۵:۹ باعث افزایش طول میانگین گوشی‌های هوشمند به اندازه ی  ۳٫۶۵ میلی متر و کمی افزایش در عرض شده است. در سال ۲۰۱۸، مادامی‌که نمایشگرهای بلندتر، تبدیل به «هنجار» می‌شوند، ما شاهد افزایش دوباره ارتفاع به اندازه ی متوسط ​​۱٫۵۴ میلیمتر هستیم.

ضخامت به طور متوسط ​​۰٫۴۷ میلیمتر افزایش یافته و روند کلی سال ۲۰۱۷ را که گوشی تا جای ممکن باید نازک می‌بود، را تغییر داده است. ما به سبب گسترش تلفن‌های قاب شیشه‌ای که باعث افزایش ضخامت در پشت می‌شود توانستیم شاهد افزایش این میانگین باشیم. به طور مشابه افزایش وزن به اندازه ی متوسط ​​۵٫۶ گرم نسبت به سال ۲۰۱۷، همچنین می‌تواند متاثر از آن قاب شیشه ای باشد که وزنش بیش از معادل آلومینیوم / پلاستیک آن است. بعد سوم که در اینجا تاثیرگذاراست اندازه باتری گوشی هوشمند است که همچنین افزایش یافته است.

جنس بدنه – یک سوم از تلفن‌های عرضه شده در سال جاری از شیشه برای قاب پشتی خود استفاده می‌کردند. در سطح، این روند در درجه اول به سمت زیبایی شناسی و سهولت انتقال داده ی RF بدون خطوط آنتن هدایت می‌شود. در حالی که شیشه متراکم است، مقاومت کمی‌در برابرسیگنال‌های  LTE، وای‌فا و بلوتوث ایجاد می‌کند. جالب توجه اینکه از گوشی‌هایی که از یک پوشش شیشه استفاده می‌کنند، فقط ۲۲ درصد قابلیت‌های شارژ بی سیم دارند.

رنگ‌ها – تا جایی که امکان داشت ما نامگذاری‌های یگانه ی سازندگان گوشی -مثلا رنگ “Yakin” Meizu 15 Plus معادل طلایی است- را برای نشان دادن طیف وسیعی از رنگ موجود برای خریداران، دسته بندی کردیم. اگر بخواهید گوشی هوشمند خود را به رنگ سیاه، آبی، طلایی یا قرمز انتخاب کنید، گیج خواهید شد. در حالی که در انتهای دیگر مقیاس، می‌توانید برای پیدا کردن تلفن ایده آل خود، اگر روی سبز، بنفش یا مس متمرکز هستید به سادگی دست به انتخاب بزنید.

صفحه نمایش

به عنوان روش اصلی ارتباط برقرار کردن با دستگاه‌های مان، ما هرگز بهتر از آن را ندیده‌ایم. روند نمایشگرهای بلندتر همچنان منجر به اندازه‌ی متوسط ​​ صفحه نمایش ۵٫۸ اینچ می‌شود.

هنگامی‌که شما حدود ۳۰۰ یا بیشتر پیکسل در هر اینچ (ppi) را در نظر بگیرید، یک فرد معمولی ​​نمیتواند پیکسلهای تکی را در فاصله دید طبیعی ببیند، متوسط فعلی ​​۳۶۹ppi  بیشتر از اندازه مناسب است.

تعداد کمی از موضوعات، به غیر از جک صوتی ۳٫۵ میلیمتری ، باعث بحث می‌شود اما صفحه نمایش  گوشی‌های هوشمند ما بحث بیشتری را مطرح می‌کنند. . در حال حاضر،شگفت انگیز است که تنها یک چهارم تلفن‌های هوشمند در واقع دارای بریدگی ناچ در صفحه نمایش  هستند.

صدا

به نظر می‌رسد که با هر عرضه ای ما سوگوار فقدان جک صوتی ۳٫۵mm  هستیم. هرچند در حقیقت،  امسال از گوشی‌هایی که تا کنون عرضه شده است، ۸۷ درصد از جک ۳٫۵mm مورد علاقه ما استفاده می‌کردند. چیزی که ما انتظار نداشتیم، اندازه بزرگ  از نمونه ما  احتمال این رقم را تعدیل کرده است؛ به این دلیل که تعدادی از گوشی‌های میان‌رده همچنان جک ۳٫۵ میلی متری را در حالی که فاقد بلندگوهای استریو است، استفاده می‌کنند.

باتری و شارژ

چیزها در بخش “نیرو” بیش از حد خراب نیستند. ظرفیت متوسط باتری ​​۳،۴۲۲ میلی آمپر در ساعت است، در حالی که میانگین استقامت باتری ۸۲ ساعته ، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

تا به امروز، حدود ۵۰٪ از تلفن‌ها قادر به شارژ سریع هستند در حالی که کمتر از ۱۰٪ از این تلفن‌ها قادر به شارژ بی‌سیم هستند.

یو‌اس‌بی

در حالی که گذار به USB Type-C واقعا با مصرف کنندگان کامل نشده است، با این وجود ناامید کننده است که تقریبا در ۶۰ درصد از این گوشی‌ها ی موجود میکرو یو‌اس‌بی را ببینیم. باید خاطر نشان کرد، این فقط تعدادی از دستگاه‌های مختلف است – آمار فروش ممکن است در اینجا کمی ‌متفاوت به نظر برسد.

بیومتریک

مسیرایجاد گوشی‌های تمام صفحه باعث از بین رفتن سنسورها در جلوی گوشی شده است که در حال حاضر ۱۱ درصد را در اختیار دارد و موجب افزایش جایگداری این سنسور در پشت گوشی شده است.

در سال جاری ما شاهد معرفی سنسورهای اثر انگشت در زیر صفحه نمایش بودیم. در حالی که عملکرد ممکن است در مقایسه با بهترین سنسور اثر انگشت کم باشد، این تعداد بدون شک افزایش خواهد یافت زیرا  بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که  سنسور اثر انگشت در جلوی دستگاه قرار بگیرد.

آندروید همواره به عنوان بخشی از ویژگی استاندارد خود، تشخیص چهره را ارائه داده است – این یک ویژگی ساده دوربین است که امنیت بسیار محدودی را ارائه می‌دهد. امسال، هر چند، به دنبال روند اپل، تولید کنندگان به طور فزاینده ای راه‌حل‌های سخت افزاری و نرم افزاری خود را ایجاد کرده‌اند. در حالی که تنها ۵٪ را به خود اختصاص داده است، این تشخیص چهره “بهبود یافته” بدون شک رشد خواهد کرد.

دوربین‌های دیجیتال

برای بسیاری از افراد ویژگی‌های دوربین گوشی‌های هوشمند یکی از دلایل اصلی خرید گوشی است. تمرکز در حال حاضر بر دوربین‌های پاپ آپ و یا کشویی به عنوان یک راه حل برای جلوگیری از برش ناچ درصفحه نمایش است.

دوربین اصلی

روند برای ساخت دوربین دوگانه همچنان با ۵۵ درصد از تلفن‌های موجود ادامه دارد. در حال حاضر با تنها ۱٪ ، دوربین‌های سه گانه در آمار مواجه هستیم، اما آنها مجبور به رشد رو به جلو هستند. به طور ناامیدکننده‌ای ، تعداد دوربین‌های نوری یا تثبیت شده دیجیتال فقط ۲۸٪ است.

در حالی که مسابقه مگاپیکسل تمام شده است، میانگین تعداد مگاپیکسل‌هایی که ما در جیب خود داریم، به میزان ۱۴٫۵ مگابایت افزایش یافته است.

همانطور که چیپست‌ها ۴K را پشتیبانی می‌کنند، توانایی گوشی‌های میان رده برای ضبط فیلم ۴K افزایش یافته است. ۴۰ درصد تلفن‌های امسال قادر به ضبط ویدئو ۴K می‌باشند – در حالی که ضبط جدید ویدئو ۹۶۰ فریم بر ثانیه‌ی فوق العاده ی اسلموشن در ۶ درصد از گوشی‌های امسال پشتیبانی می‌شود.

دوربین سلفی

پس ار دوربین اصلی نوبت به دوربین سلفی می‌رسد، دوربین‌های سلفی در گوشی‌های هوشمند ما به طور فزاینده ای از تنظیمات دوربین دوگانه و تثبیت کننده تصویر نوری و الکترونیکی بهره می‌برند.

دوربین سلفی نیز همانند دوربین اصلی، مقدار مگاپیکسل را افزایش داده است و اکنون به ۱۱ مگاپیکسل رسیده است.

اندروید

فقط بیش از یک سوم از گوشی‌های همراه با نسخه‌ی  ۱۸ ماهه سیستم عامل اندروید عرضه می‌شوند. این امر به قیمت تلفن‌های همراه بستگی دارد زیرا بروزنگه داشتن اندروید تا به امروز یک فرایند پر هزینه و وقت گیر بوده است.

رم و ذخیره سازی

جای تعجب نیست که روند اینکه گوشی‌های ما حافظه داخلی و رم بیشتری داشته باشند در اینجا ادامه پیدا می‌کند.

با پیروی از اپل ما شاهد افزایش تعداد گوشی‌هایی هستیم که حافظه میکرو اس‌دی را پشتیبانی نمی‌کنند. این اغلب از طریق افزایش حافظه‌ی ذخیره سازی داخلی جبران می‌شود.

پردازنده‌ها و عملکرد

تا آنجایی که به سیستم روی یک تراشه (SoC) مربوط می‌شود از نظر گوشی‌های هوشمند عرضه شده در سال جاری، نمودارهای زیر خود گویای امر هستند. جالب‌تر، آماری است که نشان دهنده سهم بازار توسط فروشندگان است. به عنوان مثال، در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷، کوالکام به ۴۲ درصد از درآمد بازار تلفن هوشمند جهان دست یافته است.

  • کوالکام – ۴۲٪
  • اپل – ۲۰٪
  • مدیاتک – ۱۴٪
  • سامسونگ – ۱۱٪
  • ‌هایسیلیکون – ۸٪
  • سپردترام – ۵٪

پردازنده‌ها

عملکرد

ما تعدادی از تلفن‌های عرضه  شده در سال ۲۰۱۸ را ارزیابی کردیم که بدون تعجب قابلیت‌های بیشتری را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

قیمت

در نهایت، در حالی که سرفصل‌ها اغلب به قیمت گذاری گوشی‌های پرچم دار یا نسخه‌های ویژه اشاره می‌کنند، قیمت متوسط گوشی‌های امسال ۳۵۴ یورو است. احتمالا این  کاهش قیمت نسبت به سال گذشته دوباره بازتاب کننده ی بودجه و دستگاه‌های مقرون به صرفه در نمونه بزرگ نیم سال اول ما است.

0

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *