خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

هوآوی دعوت نامه رویداد IFA خود را برای معرفی تراشه Kirin 980 ارسال کرد

1.اخبار تکنولوژی / کامپیوتر

هوآوی دعوت نامه رویداد IFA خود را برای معرفی تراشه Kirin 980 ارسال کرد

هوآوی دعوت نامه خود برای رویداد IFA در ۳۱ آگوست را ارسال کرده است. این احتمال وجود دارد که هیچ گوشی جدیدی در این رویداد معرفی نشود، اما سخت افزار جدیدی معرفی خواهد شد، یعنی Kirin 980 که البته شگفتی بزرگی محسوب نمی‌شود زیرا هوآوی در رویداد IFA سال گذشته نیز از تراشه Kirin 970 رونمایی کرده بود.

ما شاهد رونمایی از گوشی‌های هانر نیز نخواهیم بود، زیرا این برند زیر مجموعه هوآوی رویداد خود را در برلین برگزار می‌کند. سخنرانی اصلی این رویدا نیز به تنهایی ۴۵ دقیقه طول خواهد کشید.

در مورد چیپست Kirin 980 نیز اطلاعات غیر رسمی منتشر شده که تا کنون در دست داریم حکایت از وجود هشت هسته متشکل از خوشه بزرگ و کوچک دارد. در شایعات به هسته Cortex-A77 نیز اشاره شده است، هر چند که چنین هسته‌ای هنوز وجود نداشته و بالاترین مدل فعلی همان A76 است، مگر اینکه ARM یک آس در آسیتن خود داشته باشد. به هرحال هر هسته‌ای که از آن استفاده شده باشد نتایج بنچمارک امیدوار کننده‌ای را از خود بجا گذاشته است.

موضوع جالب‌تر این است که GPU بکار رفته در این چیپست ممکن است اولین طراحی داخلی خود هوآوی باشد، که بر اساس شایعات نسبت به Adreno 630 فعلی تا ۵۰٪ عملکرد بهتری دارد. این تراشه در زمره اولین پردازنده‌های ۷ نانومتری TSMC قرار خواهد گرفت. و البته ما می‌دانیم که قرار است یک NPU جدید نیز برای برنامه‌های هوش مصنوعی آینده در این چیپست وجود داشته باشد.

نظر شما در مورد رویداد آینده هوآوی چیست؟ سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

0

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *