خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

گیگابایت نیز اعلام کرد که مادربورد‌های فعلی از نسل نهم پردازنده‌های اینتل پشتیبانی می‌کنند

ce71c9ab863e57b5faa1cce8e7bbb4df.jpeg
1.اخبار تکنولوژی / کامپیوتر

گیگابایت نیز اعلام کرد که مادربورد‌های فعلی از نسل نهم پردازنده‌های اینتل پشتیبانی می‌کنند

اخبار درباره‌ی پردازنده‌های اینتل روز به روز در حال افزایش هستند، دو روز قبل MSI اعلام کرد که قرار است مادربورد‌هایش برای پشتیبانی از پردازنده‌های نسل نهم اینتل ( که هنوز معرفی نشده‌اند ) بروزرسانی دریافت کنند. گیگابایت نیز اعلام کرد که سخت افزار فعلی توانایی کار کردن با پردازنده‌های سری ۹۰۰۰ را دارد. برای جزئیات بیشتر با تکفارس همراه باشید.

این خبر فاش شده از جنبه‌ی فنی دارای اهمیتی زیادی است زیرا می‌تواند تایید کند که مادربورد‌های نسل هشتم قادر به پشتیبانی از نسل جدید پردازنده‌های اینتل هستند.

تمام شایعات منتشر شده خبر از پردازنده‌های هشت هسته‌ای در خط تولید اصلی شرکت اینتل دارد. ابتدا این شایعات توسط SiSoftware Sandra آغاز شد که در دیتابیس آن‌ها نشانه‌هایی از Core i7-9700K بود سپس در بنچمارک ۳DMark در بخش Time Spy پردازنده‌ایی هشت هسته‌ای با ۱۶ Thread (رشته) اینتل مشاهده شد. حتی برخی از اسناد فنی لو رفته از اینتل به گسترش این شایعات کمک کرده است. از آن جایی که پردازنده‌های شش هسته‌ای Coffe Lake  ایجاب می‌کردند که کاربران از مادربورد‌های جدید استفاده کنند، برخی از علاقمندان نگران بود که پردازنده‌های جدید Core i7-9700K و Core i9-9900K تنها با مادربورد‌های جدید Z390 کار کنند.

با توجه به اخبار منتشر شده، نگرانی‌ها کمتر شده و احتمال اینکه پردازنده‌‌های جدید با مادربورد‌های فعلی کار نکنند، کم است. در پستی که گیگابایت انتشار داده، عنوان کرده که در حال کردن برای بروزرسان برای مادربورد‌ها هستند و پس از ارسال این بروزرسان مادربوردها از سری ۹۰۰۰ پردازنده‌های اینتل پشتیبانی خواهند کرد. مادربورد‌های Z370، H370، B360 و حتی مادربورد‌های پایین رده‌ی H310 این بروزرسان را دریافت خواهند کرد. MSI پیش‌تر اعلام کرده بود که مادربورد Z370 بزودی بروزرسان بایوس برای پشتیبانی از نسل نهم دریافت خواهند کرد و به نظر می‌رسد تمام مادربورد‌های که هم‌ اکنون در بازار قرار دارند طوری ساخته شده‌اند که توانایی کار کردن با پردازنده‌های نسل بعدی را دارا می‌باشند. هر چند این احتمال نیز وجود دارد که اینتل پردازنده‌های سری ۹۰۰۰ را تنها محدود به مادربورد‌های Z390 بکند.

علی رغم از اخباری که از گوشه و کنار به گوش می‌رسد، هنوز هیچ چیز تا زمان معرفی رسمی پردازنده‌های سری نهم توسط اینتل قطعی نیست. توجه داشته باشید که نه MSI و نه گیگابایت ذکر  نکرده‌اند تراشه‌های جدید از چند هسته تشکیل خواهند شد. تمامی بنچمارک‌ها و اخبار مبنی بر بروزرسانی مادربورد‌ها تنها نشان دهنده‌ی این است که پردازنده‌های سری ۹۰۰۰ بزودی معرفی می‌شوند، اما تا زمانی که جزئییاتی از اولین پردازنده‌ی این سری توسط اینتل اعلام نشود، تمامی این اخبار در حد شایعه باقی خواهند ماند.

نظر شما کاربران تکفارس در رابطه با پردازنده‌های سری ۹۰۰۰ اینتل چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

+1

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *