خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

اندی جاسی مدیر سرویس های وب آمازون جایگزین جف بزوس خواهد شد

1926a32c3b9f5f6af47ac714f02927fa.jpeg
اخبار شرکت‌ها

اندی جاسی مدیر سرویس های وب آمازون جایگزین جف بزوس خواهد شد

جف بزوس مدیر عامل شرکت آمازون قصد دارد در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به طور کامل از این شرکت کناره گیری کرده و تنها به عنوان رئیس هیئت مدیره فعالیت کند. اندی جاسی مدیر سرویس های وب آمازون به عنوان جایگزین بزوس فعالیت خود را در این فروشگاه اینترنتی آغاز خواهد کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بزوس بنیانگذار آمازون از سال ۱۹۹۴ و تنها با راه اندازی یک فروشگاه آنلاین کتاب فعالیت خود را آغاز کرد. اکنون پس از گذشت سی سال آمازون به یک غول فناوری با یک سرمایه ۱.۷ تریلیون دلاری تبدیل شده که در بازار فروشگاه های آنلاین تقریباً بی رقیب بوده است.

بزوس ۵۷ ساله اعلام کرده اکنون قصد دارد مدیریت آمازون را به مدیر کنونی سرویس‌های وب واگذار کند. این جایگزینی در نیمه دوم ۲۰۲۱ انجام گرفته و به این ترتیب اندی جاسی ۵۳ ساله قرار است مدیریت کامل امازون را بر عهده بگیرد. پس از آن بزوس تنها به عنوان رئیس هیئت مدیره آمازون فعالیت خواهد کرد. بزوس با فعالیت بیش از دو دهه در آمازون به یکی از افراد تاثیر گذار در بازار فناوری و تجارت تبدیل شده است. این فرد با سرمایه ۱۹۰ میلیارد دلاری در کنار استیو جابز و بیل گیتس از ثروتمندترین افراد جهان شناخته می شوند.

آمازون در سال های اخیر تمرکز خود را بر روی برخی فعالیت ها و پروژه های شخصی قرار داده بود. این شرکت در سال ۲۰۱۳ با خرید نشریه واشنگتن پست برای آینده آمازون برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داد.

آمازون در همه‌گیری کرونا توانست رشد سرسام آوری را تجربه کرده و درآمد آن در سه ماهه آخر ۲۰۲۰ به 125.6میلیارد دلار برسد. این اولین بار بوده که آمازون توانسته در یک فصل درآمدی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار داشته باشد. بزوس با داشتن ۱۰.۶ درصد از سهام این شرکت حتی پس از کناره‌گیری نیز بزرگترین سهامدار آن باقی خواهد ماند.

 

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *