خبر مهم: در زمان وجود COVI-19 شما میتوانید از محصولات پیشرفته و حرفه ای مجموعه برای وب سایت خود استفاده نمایید

Blog

تقسیم صفحه در Google Maps – تغییر رابط کاربری گوشی‌های اندرویدی

دسته‌بندی نشده

تقسیم صفحه در Google Maps – تغییر رابط کاربری گوشی‌های اندرویدی

آنطور که پیداست، اخیرا شرکت گوگل یک بروزرسانی سمت سرور برای نسخه اندرویدی برنامه Google Maps منتشر کرده که در این بروزرسانی یک رابط کاربری برای تقسیم صفحه نمایش گوشی را به کاربر عرضه می‌کند تا نمای خیابان و نقشه به صورت همزمان به کاربران ارائه شود. البته باید خاطرنشان کرد که حالت تقسیم صفحه در Google Maps با باز شدن نمای خیابان پس از افتادن پین روی نقشه، ظاهر می‌شود. با این حال، اگر نمای خیابان را مستقیماً از فهرست مکان‌ها باز کنید، رابط کاربری که با آن رو به رو خواهید شد یک صفحه کامل و معمولی است که در گوشه پایین سمت راست آن، یک آیکون قرار گرفته است.

چگونگی انجام تقسیم صفحه در Google Maps در گوشی‌های اندرویدی

با اضافه شدن قابلیت تقسیم صفحه در Google Maps ، مسیرهایی که دارای نمای خیابان هستند با رنگ آبی مشخص می‌شوند. از طرف دیگر قابلیت Photo Spheres (عکس‌های 360 درجه که توسط کاربران گرفته شده است) در صفحه تقسیم شده به صورت نقطه‌ای دیده می‌شود. با ضربه زدن به هر نقطه از صفحه تقسیم شده، این رابط کاربری شما را به آن مکان در عکس نقشه می‌رساند و نشانگر دایره‌ای که نشان می‌دهد شما در کجای نقشه هستید تبدیل به یک فلش یا پیکان خواهد شد که جهت مورد نظر را نشان خواهد داد. البته ممکن است کاربران به جای اینکه از فلش‌های موجود صفحه استفاده کنند و خود را به اطراف بکشند، به راحتی از نمای خیابان استفاده کنند.

تقسیم صفحه در Google Maps – تغییر رابط کاربری گوشی‌های اندرویدی 02

از آنجایی که این بروزرسانی سمت سرور است، اینکه اکنون آن را در گوشی اندرویدی خود دریافت خواهید کرد یا خیر و (یا اصلا چه زمانی آن را دریافت می‌کنید) هنوز مشخص نشده است. باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این رابط کاربری جدید فقط در نسخه اندرویدی Google Maps قابل مشاهده است. تا کنون هیچ اطلاعاتی در مورد زمان دقیق استفاده کاربران iOS و دستگاه‌های iPhone ، iPod touch و iPad از رابط کاربری تقسیم صفحه منتشر نشده است.

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *